Českomoravské pomezí se představilo v Česko-americké TV

19.03.2017

Region vymezený historickými městy Litomyšl, Moravská Třebová, Polička, Svitavy a Vysoké Mýto se na přelomu února a března prezentoval v USA. Propagační spot přibližující atraktivní místa Českomoravského pomezí byl vysílán v kabelové televizi Czech-American TV. Pořady této stanice sleduje 2,5 milionu diváků na televizních obrazovkách v šedesáti amerických městech a další desítky tisíc prostřednictvím internetového vysílání. Propagace Českomoravského pomezí v USA byla možná také díky několikaleté úspěšné spolupráci Czech-American TV s Pardubickým krajem.

Czech-American TV se již řadu let snaží rozšiřovat povědomí o České republice v USA, prezentovat atraktivní české a moravské destinace a přibližovat zdejší kulturní dědictví. O fungování organizace se stará více než čtyřicet amerických a českých odborníků a rozvíjí se také spolupráce se studenty českých vysokých škol. Více informací o této televizi najdete na www.catvusa.com.

Zmiňovaná prezentace Českomoravského pomezí v USA by nemusela být poslední. V létě se totiž do České republiky chystá ředitel televize, John Honner, který by v rámci své návštěvy měl zavítat také na vybraná turisticky atraktivní místa regionu na pomezí Čech a Moravy. Materiál, který zde během své cesty nasbírá, pak bude využit pro prezentaci turistických atraktivit Českomoravského pomezí v některém z budoucích pořadů Czech-American TV.

SROP EU Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií

Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Ankety | Mapa stránek | Projekty