Národní soutěžní přehlídka dětských dechových hudeb Čermákovo Vysoké Mýto slaví

17.05.2017

Jubilejní XXV. Národní soutěžní přehlídka dětských dechových hudeb Čermákovo Vysoké Mýto se koná 20. května od 9.30 na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Zúčastní se jí pět soutěžních orchestrů - z Českého Krumlova, Humpolce, Mariánských Lázní, Náchoda a Šardic. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční průvod orchestrů a půvabných mažoretek i na společnou skladbu všech kapel.

Zazní Májová polka a dva pochody vysokomýtského rodáka Jana Čermáka. V nesoutěžní části programu vystoupí úžasný Factorial! Orchestra s hostem Peterem Lipou. Dále Dixie Factory ze ZUŠ Vysoké Mýto a Lovesong orchestra, který bude procházet náměstím a hrát přímo mezi návštěvníky. Na závěr vystoupí největší legenda české ska scény Sto Zvířat. Na náměstí Přemysla Otakara II. bude po celý den probíhat Májový kujebácký jarmark.

Program:

9.30 Lovesong Orchestra - nová dechovka

10.45 Dixie factory - dixieland ZUŠ Vysoké Mýto

12.30 Factorial! Orchestra s hostem Peterem Lipou

14.30 Soutěž dětských dechových orchestrů

17.30 Mažoretková Show - mažoretky Domu dětí a mládeže Choceň

18.15 Slavnostní průvod soutěžních orchestrů a mažoretek (vychází od Litomyšlské brány)

18.45 Společné skladby soutěžních orchestrů

19.00 Vyhlášení výsledků

20.30 Sto zvířat

Vstup zdarma

Akce se koná ve spolupráci s Vysokomýtskou kulturní, o. p. s. a ZUŠ Vysoké Mýto. Na akci finančně přispěl Pardubický kraj a firma ECOS Choceň s r.o.

zdroj: Českomoravské pomezí

Objekty

Národní soutěžní přehlídka dětských dechových hudeb Čermákovo Vysoké Mýto slaví

Příslušné akce