Hledání hvězdy Davidovy - Oskar Schindler

Kdo vůbec byl Oskar Schindler? Výtržník, světák, sukničkář, agent špionážní služby, nacista, ale také člověk, jemuž se podařilo zachránit na 1200 lidských životů. Když americký režisér Steven Spielberg natočil film Schindlerův seznam, začalo se v médiích i na veřejnosti diskutovat o rozporuplnosti hlavního hrdiny příběhu, svitavského rodáka Oskara Schindlera. Při příležitosti stého výročí jeho narození byla v roce 2008 ve svitavském muzeu otevřena stálá expozice Hledání hvězdy Davidovy - Oskar Schindler - Spravedlivý mezi národy, která vychází z rostoucího zájmu turistů a milovníků historie o Schindlerův příběh a osudy jeho Židů v období holocaustu.

Na 34 výstavních panelech zde můžete sledovat dramatickou historie Židů, kteří si za svůj domov zvolili Českomoravské pomezí. Několik set fotografií mapuje pozůstatky židovského osídlení v regionu, připomíná vývoj židovské diaspory v jednotlivých městech a zachycuje Schindlerův život ve Svitavách, Ostravě, Krakově, Brněnci a v Argentině a Německu.

Dominantou expozice jsou velkoplošné tisky jmen zachráněných Židů a scény z natáčení Spielbergova filmu, kdy se zachránění Židé shromáždili kolem Schindlerova hrobu v Jeruzalémě.

Hledání hvězdy Davidovy - Městské muzeum a galerie Svitavy.
Oskar Schindler - Hledání hvězdy Davidovy - městské muzeum ve Svitavách.
Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Ankety | Mapa stránek | Projekty
facebook
 
© 2008 - 2021 Českomoravské pomezí
WebEdit: World Media Partners, s.r.o., Grafika: Tomáš Pakosta / tpd, Šablony: Neofema s.r.o.
Zobrazit klasicky | Zobrazit pro mobilní telefon