Hrad Svojanov

Už od poloviny 13. století se píše historie hradu Svojanov založeného Přemyslem Otakarem II. k ochraně důležité obchodní cesty z Litomyšle do Brna. Původně gotický hrad prošel po požárech v 16. a 19. století stavebními úpravami nejprve ve slohu renesančním a poté do podoby empírové, která se zachovala dodnes.

V současnosti je hrad oblíbenou turistickou destinací. Na hradě můžete absolvovat jeden ze dvou prohlídkových okruhů, projít se ochozy na středověkých hradbách, vystoupat na vyhlídkovou plošinu hradní věže, odkud se otevírá nádherný pohled na okolní krajinu, nebo navštívit gotickou zahradu se záhonky růží, bylinek a ovocným sádkem.

Po celou turistickou sezónu se v areálu hradu koná řada kulturních akcí. Navštivte i vy některý z koncertů, divadelních představení či vystoupení šermířů a ukázek tradičních řemesel v kouzelných prostorách středověkého hradu. A pokud se vám na Svojanově zalíbí, můžete využít jedinečné možnosti ubytování přímo na hradě v nově zrekonstruovaných pokojích vybavených stylovým historickým nábytkem.

Rytířské hrátky - hrad Svojanov.
Hrad Svojanov.
Prohlášení o přístupnosti | Právní doložka | Ankety | Mapa stránek | Projekty
facebook
 
© 2008 - 2021 Českomoravské pomezí
WebEdit: World Media Partners, s.r.o., Grafika: Tomáš Pakosta / tpd, Šablony: Neofema s.r.o.
Zobrazit klasicky | Zobrazit pro mobilní telefon