Rozhledna Járy Cimrmana

Rozhledna nesoucí jméno českého génia byla v roce 2007 slavnostně otevřena na místě, které údajně již o století dříve sám Cimrman navštívil. Výhled na město zastíněný vzrostlými stromy mu vnuknul myšlenku zbudovat právě zde vyhlídkovou věž, která si však kvůli nepochopení tehdejších radních musela na svou realizaci počkat. Dnes hrdě shlíží do údolí na městečko Březová nad Svitavou. Svoji fyzickou zdatnost si můžete ověřit v lanovém parku, který během výstupu k rozhledně určitě neminete. Sjezd s notnou dávkou adrenalinu si užijete, pokud osedláte horská kola a vydáte se zpátky do údolí některou ze tří různě náročných tratí Březovského trailu.

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
rozhledna
Certifikáty a členství
Turistická známka
Rok výstavby

Hrad Svojanov

Do středověkých pověstí zahalený královský hrad Svojanov vám prozradí nejedno tajemství dávných časů. Projděte se gotickými zahradami, navštivte empírový palác a dům zbrojnošů. Úchvatný výhled do údolí Křetínky vám nabídne břitová hradní věž.

Lesní lanový park v Březové nad Svitavou

Vaši fyzickou zdatnost prověří volně přístupný lanový park v lesích u Březové nad Svitavou. Překážky pro děti i dospělé vám zpestří výstup k rozhledně Járy Cimrmana.

Březovský trail

Pokud máte rádi adrenalin, určitě oceníte jízdu po tratích Březovského trailu. Různě náročné trasy v celkové délce tří kilometrů s řadou technických prvků najdete v lesním terénu nedaleko Březové nad Svitavou.

Fara Křenov

V jedinečném prostředí barokní fary navštívíte muzeum, kde se seznámíte s pracovními povinnostmi i každodenním životem katolického faráře na počátku 18. století.

Svitavy

Město poblíž samotné hranice Čech a Moravy rozkvetlo během své staleté historie do nebývalé krásy. Přesvědčíte se o tom při návštěvě centra města s malebným loubenným náměstím a muzei. Oblíbeným cílem jsou i sportovně-relaxační areály na okraji Svitav.

Moravská Třebová

Půvabný renesanční zámek i hodnotné barokní památky si prohlédnete v moravských Aténách, jak se městu na úpatí Hřebečského hřbetu v minulosti přezdívalo. Seznámíte se také s mumií Egypťanky Hereret, která je součástí exotických sbírek zdejšího muzea.

Brtounova chalupa v Bystrém

Do tajů ševcovského řemesla nahlédnete v bysterském minimuzeu. S postupy ruční výroby obuvi vás seznámí expozice umístěná v historickém stavení z počátku 18. století.

Ubytování v okolí

Ubytování u Kostíků
2 km
Ubytování u Kostíků <br />2 km
Ubytování u Kostíků
2 km

Ubytování v 5ti dvoulůžkových pokojích s možností přistýlky. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení. K dispozici je zařízená kuchyňka.

Ubytovna Chrastavec
3 km
Ubytovna Chrastavec <br />3 km
Ubytovna Chrastavec
3 km

Cerhákův statek
5 km
Cerhákův statek <br />5 km
Cerhákův statek
5 km

Chalupa Svojanov
7 km
Chalupa Svojanov <br />7 km
Chalupa Svojanov
7 km

Nabízíme k rodinné dovolené či pobytu s přáteli chalupu v klidném prostředí malé vesnice ve Starém Svojanově (okr. Svitavy). Chalupa je po kompletní rekonstrukci. Má dvě samostatné ložnice s 3 postelemi a vlastním sociálním zařízením včetně WC. Je vhodná pro týdenní i víkendové pobyty s rodinou či přáteli. Je dobrým zázemím jak pro pěší/ cykloturistiku, tak na zimní lyžařské pobyty.

Ševcovský domek
8 km
Ševcovský domek <br />8 km
Ševcovský domek
8 km

Projekt „Českomoravským pomezím s hlavou v oblacích“ byl realizován za přispění prostředků státního rozpočtu České republiky z programu Ministerstva pro místní rozvoj.