Městské muzeum a galerie Polička

Městské muzeum vás zavede do barevného světa poličského rodáka Bohuslava Martinů i do světových metropolí jako jsou Paříž a New York, které stály u zrodu světoznámých děl tohoto hudebního skladatele. Nahlédnete také do školní třídy z doby, kdy malý Bohoušek zahajoval školní docházku.

V interaktivní expozici věnované historii Poličky se vrátíte o několik století zpět a užijete si spoustu zábavy. Můžete si postavit město, zkusit smlouvat na tržišti, obléci se do rytířské zbroje a vzít do ruky meč nebo vystřelit z pušky ostrostřelce.

Vaše oči potěší i křehká krása horáckého skla, jehož výroba patřila v minulosti k tradičním řemeslům okolního regionu.

S průvodci z muzea se můžete také vypravit na prohlídku rodné světničky Bohuslava Martinů a městských hradeb.

Městské hradby

Projděte se po mohutných středověkých hradbách, které jako oko v hlavě dodnes střeží centrum královského věnného města Polička. Více než 1200 metrů dlouhé gotické opevnění doplněné 19 věžemi jen tak někde neuvidíte.

Barokní skvosty na náměstí

Projděte se historickým centrem Poličky s barokní radnicí a bohatě zdobeným morovým sloupem, které patří k národním kulturním památkám.

Kostel sv. Jakuba

Ve veži novogotického kostela sv. Jakuba v Poličce se v malé světničce roku 1890 narodil pozdější světoznámý hudební skladatel Bohuslav Martinů.

Rodná světnička Bohuslava Martinů

Malá místnost vysoko ve věži kostela sv. Jakuba byla svědkem zrodu hudebního genia. Vystoupejte na vrchol věže, podívejte se na město z ptačí perspektivy a poznejte místo, kde Martinů prožil své dětství.

Lukásova lípa v Telecím

Jednu z nejstarších lip u nás, která je opředena mnoha pověstmi, najdete v obci Telecí na Poličsku. V Telecím si prohlédnete také malebné chaloupky a další hodnotné stavby tradiční lidové architektury.

Brtounova chalupa v Bystrém

Do tajů ševcovského řemesla nahlédnete v bysterském minimuzeu. S postupy ruční výroby obuvi vás seznámí expozice umístěná v historickém stavení z počátku 18. století.

TOP akce

Martinů fest
Festival připománající slavného poličského rodáka, Bohuslava Martinů, přináší fanouškům klasické hudby sérii koncertů.